ABECEDA

B jako BOLEST

25. března 2011 v 15:51 | slečna L.
Určitě jste bolest alespoň jednou pocítili na vlastní kůži a také bolest někomu způsobili. Když nad tím tak přemýšlím, vlastně ani nevím, co je horší. Jsem sobecká, takže po chvíli u mě vyhrává bolest, kterou někod způsobil mě.

Psychická nebo fyzická?

Rozhodně tak psychická. Nesnáším nadávky, hádky, vyhrožování nebo "tichou domáctnost". Nesnáším lidi, co hrajou ostatním na city, jen aby něco získali. Bolest v podobě nadávek a urážek. To je pro mě to nejhorší. Dohady s rodiči, hlavně s tátou. Nepříjemné urážky, které snad ani není třeba zveřejňovat. Nemám ráda tahle období křiku. Přitom je ale druhý den zase u nás doma klid a "jakoby se nic nestalo" (mimochodem další věc, kterou nesnáším je, že někdo dělá, jako by se nic nestalo. "já nic, já muzikant"! *grr*).

Fyzická bolest je však také zničující. Takové týrání žen, dětí nebo zvířat. Nechápu, jak může být někdo tak bezcitný. Někoho brutálně zavraždit (ano, opět mě napadá malá Anička janatková.. ale i stovky dalších (nejen) dětí!), zbít, zkopat těhotnou ženu. Jen si zkuste zapnout nějaký informační server. Tam takových případů najdete desítky jen na hlavní stránce. Fyzickou bolest jsem však bohudík nikdy nezažila.


Bolest, kterou však způsobím já ostatním (psychickou), mě také trápí. Občas jsem pěkně zlá, krutá a bezcitná. Lidem vracím to, co se na mně dopustili oni nebo i jiní. Ohromně se pak za sebe stydím, zpytuji své svědomí a hledám způsob, jak tuhle zlou věc odčinit.

A jako aktivita

9. března 2011 v 10:47 | slečna L.
Rozhodla jsem se, že Vás budu zásobit články v nové rubrice s názvem "Abeceda". Každý článek bude pojmenován podle písmena abecedy a bude se zabývat něčím, co souvisí se mnou a začíná právě tím určitým písmenem abecedy. Na tento nápad jsem narazila na jednom blogu, tak doufám, že se autorka, která vymyslela soutěž pod tímto názvem, nebude zlobit.Přináším Vám první článek této rubriky, snad se Vám bude alespoň trochu líbit. :)
 
 

Reklama