Březen 2011

Bude z toho láska jak trám nebo mi zbydou jen oči pro pláč?

30. března 2011 v 18:53 | slečna L. |  TÉMA TÝDNE
Od listopadu roku 2009 jsem si oblíbila internetové seznamování. Tedy spíš internetová náhodná setkání. Facebook sice nemám až zas tak ráda, ale jedno plus pro mě má a to dost veliké. Narazila jsem zde na svého současného příjmení a po pár dnech psaní přes ICQ a FB jsem vyrazila asi na své 150. rande naslepo.

B jako BOLEST

25. března 2011 v 15:51 | slečna L. |  ABECEDA
Určitě jste bolest alespoň jednou pocítili na vlastní kůži a také bolest někomu způsobili. Když nad tím tak přemýšlím, vlastně ani nevím, co je horší. Jsem sobecká, takže po chvíli u mě vyhrává bolest, kterou někod způsobil mě.

Psychická nebo fyzická?

Rozhodně tak psychická. Nesnáším nadávky, hádky, vyhrožování nebo "tichou domáctnost". Nesnáším lidi, co hrajou ostatním na city, jen aby něco získali. Bolest v podobě nadávek a urážek. To je pro mě to nejhorší. Dohady s rodiči, hlavně s tátou. Nepříjemné urážky, které snad ani není třeba zveřejňovat. Nemám ráda tahle období křiku. Přitom je ale druhý den zase u nás doma klid a "jakoby se nic nestalo" (mimochodem další věc, kterou nesnáším je, že někdo dělá, jako by se nic nestalo. "já nic, já muzikant"! *grr*).

Fyzická bolest je však také zničující. Takové týrání žen, dětí nebo zvířat. Nechápu, jak může být někdo tak bezcitný. Někoho brutálně zavraždit (ano, opět mě napadá malá Anička janatková.. ale i stovky dalších (nejen) dětí!), zbít, zkopat těhotnou ženu. Jen si zkuste zapnout nějaký informační server. Tam takových případů najdete desítky jen na hlavní stránce. Fyzickou bolest jsem však bohudík nikdy nezažila.


Bolest, kterou však způsobím já ostatním (psychickou), mě také trápí. Občas jsem pěkně zlá, krutá a bezcitná. Lidem vracím to, co se na mně dopustili oni nebo i jiní. Ohromně se pak za sebe stydím, zpytuji své svědomí a hledám způsob, jak tuhle zlou věc odčinit.

Zabít či nezabít?

22. března 2011 v 16:52 | slečna L. |  TÉMA TÝDNE
Těžká to otázka. Jak bych řekla v hodině angličtiny.. "It depends.."

Musí se zvážit síla prohřešku, psychický stav člověka, události, které ho k nějakému strašnému činu vedly a tak dále.

Kouřím, kouříš, kouříme..

14. března 2011 v 19:20 | slečna L. |  TÉMA TÝDNE
Kliknu na "Nejnovější příspěvky na zdi" na slavném Facebooku a co mi nenaskočí na monitor. Cituji 15-ti letou slečnu: "Jsou strašný svině! :D Přestanu kouřit..:/". A pod tímto statusem minimálně 30 komentářů o tom, jak je strašné, že zase zdražují cigarety. Místo aby přemýšleli nad tím, že zase zdražuje teplo, voda, elektřina, chleba a sůl.

Jaro je tu. Konečně!

11. března 2011 v 9:50 | slečna L. |  MIMO REALITU
i přes svou nemoc se cítím šťastná a spokojená.

vypadá to, že konečně končí zima a přichází jaro. s ním konečně vlahý vánek, zpívající ptáci a pomalu se zelenající tráva.Má města

10. března 2011 v 12:11 | slečna L. |  KRABICE POD POSTELÍ
Miluju cestování. Toužím projet celý svět. Především se chci podívat do USA, znovu navšítivit Velkou Británii a Mexico.. procestovat Asii a celou Evropu. Cestování po mých oblbíených zemích a městech je důležitou položkou mého seznamu snů. Doufám, že si ho někdy odškrtnu.


A jako aktivita

9. března 2011 v 10:47 | slečna L. |  ABECEDA
Rozhodla jsem se, že Vás budu zásobit články v nové rubrice s názvem "Abeceda". Každý článek bude pojmenován podle písmena abecedy a bude se zabývat něčím, co souvisí se mnou a začíná právě tím určitým písmenem abecedy. Na tento nápad jsem narazila na jednom blogu, tak doufám, že se autorka, která vymyslela soutěž pod tímto názvem, nebude zlobit.Přináším Vám první článek této rubriky, snad se Vám bude alespoň trochu líbit. :)

Láska je láska..

8. března 2011 v 20:32 | slečna L. |  MIMO REALITU
Jak říká můj oblíbený spisovatel: "Pro lásku nelze žít, pro člověka však ano!"

Já jsem tomuto rčení přišla na kloub skoro před 16 měsíci (ach ano, možná jsem trapná, že pořád počítám náš vztah na měsíce). A alespoň pro mě skrývá neskutečně moc pravdy.

Kdo vlastně jsem?

8. března 2011 v 10:27 | slečna L.
Už přes dva roky Vás "zásobuji" svými články o sobě, okolí, svých i společenských problémech a bylo by na čase Vám trochu přiblížit člověka, ze kterého pochází všechny písmenka, věty a myšlenky tohoto blogu.


Na měsícem vegetariánem..

7. března 2011 v 15:40 | slečna L. |  TÉMA TÝDNE
Přispívám dalším článkem na téma týdne :)

Snad jako každý teenager jsem vystřídala spoustu životních stylů nebo jsem si na alespoň hrála. Moje "slavná" emo doba nebo "velká punkerka" jsou jedny z těch nejstinějších. Kamarádka mě na konci deváté třídy udolala k tomu, abych s estala vegetariánkou. Ani já, ani ona sama jsme nevěděly, co to vůbec znamená. Myslely jsme si, že vegetarián je člověk, který nejí maso.Vydrželo mi to asi měsíc. Dokonce jsem si před kamarádkou vymýšlela, že maso opravdu nejím, ale k večeři jsem si dala 10 deka šunky. Kamarádka je ale teď zarytou vegetariánkou. Tedy.. Myslí si, že když nebude jíst maso, zhubne.