2. díl povídky "Střípky života"

13. února 2009 v 15:40 | °°PeRfEcT!oN°°

Exkluzivně další díl kapitolové povídky..x)
pokoušela jsem se vymyslet nějaký inteligentní název,ale bohužel mě žádný nenapadl,tak prozatím alespoň tohle..x)
P.S.:I ten dess už mi konečně šel nastavit...x)

Uvědomila si, co udělala a rozbrečela se ještě víc.Jsem vážně doporná.Ale proč ta změna?Proč jsem jiná?To že jsem jiná v hcování, to bych zkousla, ale ta postava. Začala se štípat do stehen.

Do koupelny vtrhla matka a strnula, jakmile jí spatřila.Pak si sedla k dceři a začala ji chlácholit.Obejmula ji,posadila si ji na kolena a pohupovala s ní."To bude dobré,to bude dobré.", slyšela z matčiných úst.Sama však věděla, že dobré nebude nic a nikdy.Neob alespoń do té doby, než zhubne.Se "špekouny" se nikdo nekamarádí.Takhle budu pořád sama.Tyhle myšlenky jí rozplakaly ještě víc.

Do koupelny vběhl i otec."Co se to tu děje?,rozkřikl se."S Tebou to opravdu není normální!Potřebovala bys pár výchovných!"Křičel čímdáltím hlasitěji."Ale stejně je to tvoje vina!", otočil se k matce."Tvoje výchova!"Matka na něj zoufale pohlédla, naznačujíc, ať se s ní teď nehádá."Já Vás nebudu rušit."řekla s trochou ironi, vyprostila se z matčina objetí a zvedla se."No tak děvenko, tosnad ne?!Ty tu naděláš nepořádek a pak si v klidu odkráčíš?Okamžitě se vrať a zameť to tu!"Byl vždycky takový, nidky na ní vlídným slovem nepromluvil.Vlastně ano, když se hádal s matkou, tak se oba snažili přetáhnout ji na svou stranu.Mluvil na ni sladkými slůvky, kupoval jí dárky, dával jí peníze.Jenže na to mu neskočila, už jako malá věděla, že ji má rád, jen když se mu to hodí.Nikdy by za ním nešla se svým problémem.

Došla do kuchyně pro lopatku se smetáčkem a vrátila se zpět do koupelny.Rodiče už odešli do ložnice, odkud se ozýval křik a pláč.Vzpomněla si, jak se každou noc budila a slyšela to samé jako dnes.Scénář byl pořád stejný.Celých těch 15 let.Jen čas usmíření se měnil.Někdy matka padla kolem krku hned po hádce, jindy se jí omlouval a pak dostávala dary, ay si jí získal zpět.On byl totiž hlava rodiny a on měl vždy pravdu.Neměla ho ráda, spíš z něj cítila respekt a strach.
Podívala se na sebe do jednoho z větších střepů a mrskla s ním znovu o zem.Sklo se roztříštilo na tisíce kousků a ty se rozletěly po celé koupelně..

Znovu vše zametla a při srážce s otcem jí bylo přikázáno, ať se jde učit, jinak propadne.Otec dovětek nemyslel vážně, ale nebyl daleko od pravdy.Ti ostatní -její spolužáci si pomáhali s učením, ale jí neměl kdo pomoci.Žádné kamarády neměla, ani ve třídě, ani v celé škole. Kdo by se taky kamarádil s tlusťoškou? Bouchla se do břicha a podívala se na kolu a sušenky na stole.Kolu vylila do květináče a sušenky vyhodila do koše.

Snažila se soustředit na učení, ale myšlenky se jí zatoulávaly k dietám, rodičům a její samotě.Zadívala se u okna, neurčito kam a začala si žít svůj život, svůj vysněný život.Tam svět neměl hranice.

Ona byla štíhlá, na sobě značkové oblečení.Se svou nejlepší kamarádkou nakupovaly v buticích a na baru v nejluxusnějším podniku ve městě popíjela drahé drinky s kluky, kterých měla kolem prstu omotaných desítky.Večer jí vždy nějaký odvezl domů, do jejího bytu, kde bydlela se svými chápavými rodiči.

Její nerealizovatelný svět byl totiž dokonalý.Tam si vysnila vše, co jí chybělo a chtěla zažít.

Pomalu se začala myšlenkami vracet ze snů do odporné reality.Nemohla se ubránit slzám, které z její tváře dopadaly na stůl jako hustý podzimní déšť..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Agepy | Web | 13. února 2009 v 18:04 | Reagovat

Tak to musím rychle přečíst i první díl, jelikož teď jsem tenhle četla narychlo a líbil se mi x)

Jinak, dess je úchvatný!

2 Winnieh | Web | 13. února 2009 v 21:51 | Reagovat

Ach, to je skvělý! Opravdu, já nevím jak to vyjádřit...Mě se to TAK líbí, strašně moc! Jsi skvělá přesně jako tvůj desing!

Všichni, ty, povídka a desing jste nepřekonatelní!

3 Vickki Vectory | Web | 8. března 2009 v 16:43 | Reagovat

Pěkné, opravdu moc, zajímavé,a vlatně se v tom pozná skoro každý druhý...sice jen způlky ale stejně...kyždý si vymýšlí svůj dokonalý život a pak zas upadne do  kruté reality, kterou musí žít...etc.

4 Hypotéka | Web | 22. května 2012 v 11:53 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama